KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545309
nr 1454 5309
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 60x92, yttermått inklusive ram: 79x111 cm
Kondition: sakadad ram
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 14 mars 2022
kl 18:44:02
14/3 00:14:31
Jan B Pospisil
Läs mer om Jan B Pospisil